Už 50 rokov plávam proti prúdu Tisy.

Pred 50 timi rokmi mi otec ukázal nádherné miesto. Rieku Tisa. S jeho pomocou som prvýkrát plával proti jej prúdu. Jemný piesok ako pri mori, do ktorého keď sa slnko zaprie, páli ako žeravé uhlie. Už 50 rokov plávam proti prúdu Tisy vždy s rovnakým rituálom. Zbehnem dolu piesčitým kopcom, prejdem zopár sto metrov proti prúdu, vnorím sa do rieky svojej mladosti, priplávam do jej stredu a plávam proti prúdu. Roky pribúdajú, ale ešte stále sa mi darí dostať sa zopár metrov proti prúdu a pozorovať v diaľke horizont rieky. A keď svaly tuhnú, lebo prúd je neúprosný, nasleduje relax na chrbte so slnkom v tvári. Prúd Tisy ma vždy a znova unáša a ja sa snažím vybojovať si svoje metre proti prúdu. Zážitok je to neskutočný. A možno práve ten mi v živote tak veľmi pomáha. Nikdy sa netreba vzdávať. Ale pozor, Tisa je v lete krásna, silná, ale dokáže byť krutá a neúprosná. Kto nerešpektuje zákonitosti prírody je Tisou potrestaný. Škoda len, že rovnaký princíp nefunguje v slovenskej spoločnosti. Porušíš zákon, musíš rátať s trestom! A štát by okamžite rozkvitol ako keď zakvitne Tisa, v jeden jediný zázračný deň v roku vďaka miliónom podeniek.

Janko, Martinka, prepáčte, 3 roky a mafiu sme len pošteklili.

23.02.2021

3 roky od popravy Janka a Martinky si občania naďalej klamú a nenávidia sa, pričom mafii sa v podstate nič nestalo. Nahovárame si a vymýšľame hrdinov v radoch polície, ktorí odhalili, čo im dovolili a to je asi tak všetko. V radoch štátnej a klasickej mafie nezúri žiadny masový covid, sme iba svedkami novodobej frašky. Občianska spoločnosť potrebuje reštart, inak si ju [...]

SÚD SLOVENSKO NESKUTOČNE DRAHÉ TO MAFIÁNSKO. . .

06.09.2020

Janko a Martinka zatiaľ pokoj nemajú, štát Slovensko mafiáni stále ovládajú. Darmo sme si novú nádej zvolili, zatiaľ Slovensko logicky sme NEOBRODILI. Najprv koronavírus BOJ s mafiou zahatil a teraz sa už potenciál načisto STRATIL…? SÚDY mafiánske slovenské zatiaľ sa v ničom nezmenili, tak KTO určí stav VINY?! Keby to ohavné Brucho 55 rokov basy dostalo, niečo by sa [...]

Nevoľte štátnu mafiu, rakovinu spoločnosti, voľte normálnu budúcnosť.

26.02.2020

Kto mal možnosť sledovať dianie v nezákonne zvolanom parlamente a má svedomie, má logicky aj strach. Čo tam predvádzali fašisti, komunisti a nacionalisti, to nemá obdobu v normálnej spoločnosti 21. storočia. Akože lekárka v koži Hitlera, učiteľ slovenčiny do hneda neschopný vyslovovať, čítať a napuchnutý komunista. A nad tým všetkým obrovská kopa zlodejiny, nenávisti [...]

Izrael, Palestína, Hamas, Pásmo Gazy

Oslobodení izraelskí rukojemníci žiadajú vrátenie tiel, ktoré zostali v Gaze

09.11.2025 06:45

V Pásme Gazy sa stále nachádzajú telá piatich rukojemníkov - ide o štyroch Izraelčanov a jedného cudzieho štátneho príslušníka.

Johann Wadephul, Sýria, Damask

Sýrski utečenci rozhádali nemeckú vládu. Jedni ich chcú deportovať, druhí chrániť

09.11.2025 06:00

Zatiaľ čo kancelár Friedrich Merz presadzuje návrat migrantov do Sýrie, minister zahraničných vecí Johann Wadephul tvrdí, že ju stále nemožno považovať za bezpečnú krajinu.

Národná univerzitná nemocnica generála M. R. Štefánika

Nemocnica vo Vajnoroch vzniká za zatvorenými dverami, dopravný expert varuje pred ochromením dopravy

09.11.2025 06:00

Štát stavia nemocnicu za 1,2 miliardy, no detaily jasné nie sú - postaví ju nakoniec súkromník? Odborníci tiež varujú, že bez riešení hrozí kolaps dopravy.

Remišová

Fico priznal, že vystavil obyvateľstvo nárastu kriminality, tvrdí Remišová

08.11.2025 22:10

Podľa Remišovej je „šialené“, že súčasná vládna moc si z občanov Slovenska urobila pokusných králikov.

luteranjaning

Ja, Vy, my všetci tvoríme štát. A prečo sme im dovolili ukradnúť si ho? Kvôli našim deťom, vnukom to spoločne dokážeme zmeniť! Nebojte sa slobodne vyjadriť, jedine tak sa ani 100 x opakovaná lož nestane pravdou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 821
Celková čítanosť: 4111409x
Priemerná čítanosť článkov: 5008x

Autor blogu

Kategórie