Založ si blog

18. 4. 2016 17. 00 bude v Bruseli prejednávaná moja i Vaša petícia vo veci porušovania základných práv občanov Slovenska. ( 3 )

Priamy prenos prerokovania petície cez internet je možné sledovať na tejto adrese http://www.europarl.europa.eu/committees/en/PETI/home.html
Postupne sa pripravujem na stretnutie na Výbore pre petície, skúmam, študujem, analyzujem dostupné informácie.
Je toho naozaj veľmi veľa a popri obsahu mojej petície sa mi ihneď k nej “ nabaľujú “ ďalšie s tým súvisiace veci.
Jednou z nich je základná otázka, čo asi tak Slováci vedia o fungovaní Únie, nehovoriac o parlamente a jeho zložkách.
Z praxe viem, že mizerne málo a otázne je, koľko času asi mesačne venuje verejnoprávna TV osvete v danej veci ?!
Ľudia tvrdia, že nič, zistím si to neskôr, ak “ dá Boh „, lebo asi iba on vie, či niečo také zistiť dovolí “ slovenská mafia „.
Poďme ale teraz k petícii.
Ako som už spomenul, pozitívne ma prekvapilo už len to, že petícia bola uznaná za prípustnú, čo o “ niečom svedčí „.
Iný problém je to, že v oficiálnych materiáloch je zmätok vďaka “ skomoleniu “ podstaty petície a poznámkam Komisie.
Došiel som k záveru, že je nutné zúčastniť sa rokovania Výboru ako podávateľ petície a objasniť skutočný stav.
Pri príprave materiálov na Výbor pre petície vychádzam z toho, že možno budem mať 5 minút k dispozícii na akúsi reč.
Lebo môžem a nemusím dostať slovo.
Ak by som ho dostal, čo presne sa dá povedať v takomto krátkom čase ?
Verte mi, strávil som nad tým desiatky hodín a vychádza mi, že to bude asi riadny problém vysvetliť im zložitú problematiku.
Nie preto, že by som to nedokázal, ale ide o čas a hlavne aj o schopnosť “ chápania ľudí “ v petičnom Výbore.
Verím, že sú to ľudia vzdelaní, inteligenčne na úrovni, akurát ten čas a ich schopnosť vnímať problematiku, to bude problém.
Lebo Výbor tvorí predsedkyňa zo Švédska , podpredsedovia Španielsko, 2 x Malta a Slovensko a ďalších 29 poslancov.
Akým spôsobom prebieha hlasovanie, neviem, viem iba to, že z počtu 34 je 26 poslancov z krajín Západu a iba 6 je Východ. 
Takže je treba danú reč prispôsobiť ľuďom, ktorí nemajú žiadnu skúsenosť s nekalými praktikami postkomunistických krajín.
Prvých 2,5 minúty preto chcem predstaviť film z roku 2012, kedy boli občania masívne zastrašovaní a boli im vypínané programy.
Ďalších 2,5 minúty sa pokúsim “ zjednodušenou formou “ objasniť problematiku tak ako to bolo uvedené v origináli petície.
Originál podanej petície bol nasledovný

PETÍCIA DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU
Na Slovensku je hrubo porušované ústavné právo občanov na slobodný prístup k vysielaniu verejnoprávnej televízie a celý rad ďalších, s tým súvisiacich zákonov.
Občania – koncesionári sú zákonom 340/2012 povinní uhrádzať koncesiu na princípe evidencie elektrickej prípojky, čím je porušovaná rovnosť občanov pred zákonom.
Štát úhradu služby verejnoprávnej TV viaže na evidenciu prípojky, avšak dodávku signálu občanom do miesto bydliska, kde majú elektrickú prípojku, nedokáže zabezpečiť.
Časť občanov v dosahu terestriálnych vysielačov má signál k dispozícii, tí ho môžu spracovať jednoduchým, lacným technickým zariadením, okamžite, bez obmedzenia.
Mnohé obce, mestá a státisíce rodín sa nachádzajú mimo terestriálneho signálu, čo je dané terénnym profilom Slovenska, títo občania príjem TV uskutočňujú cez satelitné vysielanie.
Vysielanie SAT TV realizovala štátna firma, ktorá to zabezpečovala bez problémov a v rámci platby TV koncesie.
Štát toto vysielanie bez riadnej kontroly, alebo účelovo, presunul na sprivatizovanú firmu, ktorá vysielanie zneužíva spolu s firmou v Luxemburgu a terorizuje občanov.
Pokiaľ nezaplatia nezákonný servisný poplatok, manipuláciou zasielaných dát na kartu majiteľa, zablokujú jeho príjem signálu.
Firma registrovaná v Luxemburgu na nezákonné aktivity porušovania ochrany osobných údajov, manipuláciu dát a netransparentný presun peňazí na účty, využíva ďalšie nastrčené firmy v ČR a v SR.
Štát porušuje nielen princíp technologickej neutrality, ale samotnú ochranu práv občana a spotrebiteľa služby zároveň.
Svojou nečinnosťou umožňuje súkromnej firme, zasielanie výhražných listov v masívnej podobe poštových zásielok, ktoré nie sú doporučené a tieto sú bežne dostupné komukoľvek.
Vyskytlo sa množstvo prípadov, kedy sa citlivé údaje dostali k cudzím osobám a tie ich zneužili, napríklad defraudáciou kariet, registráciou na inú osobu
Satelitný príjem verejnoprávnej televízie je okrem koncesie na Slovensku, paradoxne podmienený platením nelegálnych poplatkov navyše, súkromnej spoločnosti registrovanej v Luxemburgu.
Tieto poplatky si firma vzhľadom na nečinnosť štátnych úradov, arogantne zvyšuje bez akejkoľvek kontroly tvrdením, že je registrovaná v Luxemburgu a kontrolovať ju môžu iba úrady Luxemburgu.
Súkromná firma zároveň technickými zmenami dát vysielaných na karty, vo vlastníctve občanov, účelovo manipuluje, mení parametre zápisov.
Ak občan nepozerá programy niekoľko dní, po dovolenke a pod., má zablokovaný prístup k programom !
Vypínaním kariet núti občanov platiť nezákonné poplatky, navyše ich núti masívne telefonovať na spoplatnenú telefónnu linku, kde sa im poplatok navyšuje zdržujúcim automatom.
Navyše sú občania nútení špekulatívnymi technickými zmenami v kódovaní signálu a v zmenách zápisov na karty, kupovať si nový, drahý satelitný prijímač s dekodérom.
Tento prijímač je ďalším obmedzením slobody občana, keďže funkciou Skylink Ready sú blokované možnosti jeho slobodného využitia do budúcnosti.
Koncesionári si musia kupovať nové, predražené karty Skylink, musia ich registrovať a akceptovať nevýhodné obchodné podmienky, ktoré štát nekontroluje.
Pritom nie je jasné, kto má prístup k citlivým dátam, keďže štát si neplní dozorné a regulačné povinnosti.
Na uvedené skutočnosti boli upozornené všetky štátne orgány v SR, ale i Európska komisia už pred dvomi rokmi, úrady boli a sú nečinné.
Celý prípad je navyše možné charakterizovať ako kartel firiem v Luxemburgu, na Slovensku a v Čechách, spolu s verejnoprávnou televíziou, štátnymi úradmi a politikmi.
S touto problematikou nepriamo súvisí ROZSUDOK SÚDNEHO DVORA C‑475/12, ktorý pritom riešil omnoho jednoduchší prípad vysielania klasickej platenej služby DTH cez satelit.
V tomto prípade Skylink ide o mimoriadne agresívnu formu útoku na základné ľudské práva občanov v masovom meradle, prostredníctvom štátu a verejnoprávnej TV !
Svojou petíciou naliehavo žiadam európsky parlament, aby neotáľal a v skrátenom konaní riešil mimoriadne závažnú a roky pretrvávajúcu kauzu, ktorá sa odráža v strate dôvery občanov Slovenska v inštitúcie Európskej Únie.
Ing. Ján Luterán
P.S.
Pre každého, kto chce vedieť viac o tom, prečo bolo potrebné zaslať petíciu do EP http://proxy.searchfiles.de/letsgo.php?u=XLNoDJjTvTUqYYO0aoVSQ0PwXuK%2BZykkCnnHaxjDQVGizApHmdlCby18eg%3D%3D&b=5
Ak by Vám v súvislosti s petíciou a jej objasňovaním napadli nejaké otázky, myšlienky, ktoré by boli nápomocné, neváhajte a vyjadrite sa v komentároch.
Ďakujem

Janko, Martinka, POPRAVILI VÁS, SLOVÁKOV STE OŽIVILI !

17.03.2018

Janko, Martinka, včera sme boli v uliciach spolu s Vami. Štátna mafia Vás zversky popravila, Slovákov Vaša pravda oživila. Noví mladí Jankovia a Martinky chcú pokračovať Vo Vašej pravde. Urobili viac »

JANKO, MARTINKA PREBUĎTE SLUŠNÉ SLOVENSKO !

14.03.2018

Janko, Martinka, Váš život bol príkladom pravdy, morálky, statočnosti. Za krátkych 27 rokov ste dokátzali všetko, čo mnohí na Slovensku nikdy nedokážu. V pravde žiť a pravdu šíriť a nikdy viac »

JANKO, MARTINKA, ŠTÁTNA MAFIA VÁS POPRAVILA, PRAVDU NEZASTAVÍ !

09.03.2018

Otec štátnej komunistickej mafie Mečiar stvoril syna Fica. Krstnými otcami mafiánov boli komunistickí oligarchovia v pozadí Mečiar a Fico mali poradkyne pre všetko a mnoho otrokov v obludnej štruktúre viac »

väzenie, väzni, mreže

Súd poslal do väzenia 16 sexuálnych násilníkov v kauze Huddersfield

19.10.2018 23:11

V rokoch 2004 až 2011 sexuálne zneužili 15 mladých dievčat ktoré omamovali alkoholom a drogami.

saudská arábia, novinár

Vypočúvali zamestnancov saudskoarabského konzulátu v Istanbule

19.10.2018 22:16

Podľa tureckých správ Chášukdžího na konzuláte zabili a rozštvrtili členovia vražedného komanda napojeného na korunného princa.

ebola, vojak, Libéria, Afrika

Rusko vyšle do Stredoafrickej republiky ďalšie vojenské posily

19.10.2018 21:40

Cieľom je podporiť boj tamojšej vlády proti skupinám milícií.

Hongkong Macao most najdlhší čína

Mostný megaprojekt spájajúci Hongkong a Macao čoskoro otvoria

19.10.2018 20:48

Komunikácia s dĺžkou 55 kilometrov zahŕňa aj kľukatý cestný most a podmorský tunel.

luteranjaning

Ja, Vy, my všetci tvoríme štát. A prečo sme im dovolili ukradnúť si ho? Kvôli našim deťom, vnukom to spoločne dokážeme zmeniť! Nebojte sa slobodne vyjadriť, jedine tak sa ani 100 x opakovaná lož nestane pravdou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 815
Celková čítanosť: 2740200x
Priemerná čítanosť článkov: 3362x

Autor blogu

Kategórie